0603X106M6R3CT
DigiKeys produktnummer
1292-0603X106M6R3CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1292-0603X106M6R3CT-ND - Remsbit (CT)
1292-0603X106M6R3CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603X106M6R3CT
Beskrivning
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0603X106M6R3CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,039" (1,00mm)