0603N391J500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1525-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1525-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1525-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603N391J500CT
Beskrivning
CAP CER 390PF 50V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
390 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0603N391J500CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)