0603N331F500CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 3 348
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 45 962
Datablad
TDK
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
330 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
0603N331F500CT
DigiKeys produktnummer
1292-0603N331F500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603N331F500CT
Beskrivning
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603N331F500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)