0603N270F500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1510-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1510-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1510-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603N270F500CT
Beskrivning
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
27 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0603N270F500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Inte för nya designer
Tolerans
±1%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)