0603B563J250CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 3 650
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 7 328
Datablad
Murata Electronics
Murata Electronics
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.056 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603B563J250CT
DigiKeys produktnummer
1292-0603B563J250CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603B563J250CT
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603B563J250CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)