0603B562J101CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
I lager: 4 000
Datablad
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
5600 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603B562J101CT
DigiKeys produktnummer
1292-0603B562J101CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603B562J101CT
Beskrivning
CAP CER 5600PF 100V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603B562J101CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)