0603B152M160CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1500 pF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603B152M160CT
DigiKeys produktnummer
1292-0603B152M160CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603B152M160CT
Beskrivning
CAP CER 1500PF 16V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)