0603B105K500CT är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Taiyo Yuden
I lager: 0
Datablad
1 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603B105K500CT
DigiKeys produktnummer
1292-0603B105K500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603B105K500CT
Beskrivning
CAP CER 1UF 50V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)