0603B104K101CT
DigiKeys produktnummer
1292-1392-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1392-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1392-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603B104K101CT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0603B104K101CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)