0603B104J160CT | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 0603B104J160CT |
Beskrivning | CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.1 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 0603B104J160CT Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±5% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,034" (0,87mm) |