0402X105M100CT
DigiKeys produktnummer
1292-0402X105M100CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1292-0402X105M100CT-ND - Remsbit (CT)
1292-0402X105M100CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402X105M100CT
Beskrivning
CAP CER 1UF 10V X5R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0402X105M100CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)