0402N2R2B500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1296-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1296-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1296-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402N2R2B500CT
Beskrivning
CAP CER 2.2PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 pF ±0,1pF 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
0402N2R2B500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)