0402B823K160CT
DigiKeys produktnummer
1292-1232-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1232-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1232-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402B823K160CT
Beskrivning
CAP CER 0.082UF 16V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
0.082 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
0402B823K160CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)