0402B103J500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1171-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1171-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1171-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402B103J500CT
Beskrivning
CAP CER 10000PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0402B103J500CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)