0201X224M6R3CT
DigiKeys produktnummer
1292-0201X224M6R3CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1292-0201X224M6R3CT-ND - Remsbit (CT)
1292-0201X224M6R3CTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0201X224M6R3CT
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±20% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0201X224M6R3CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)