0201N680J500CT
DigiKeys produktnummer
1292-1156-2-ND - Remsa och spole (TR)
1292-1156-1-ND - Remsbit (CT)
1292-1156-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0201N680J500CT
Beskrivning
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0201
Detaljerad beskrivning
68 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
0201N680J500CT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)