0201B101K500CT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Würth Elektronik
I lager: 28 045
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
I lager: 47 912
Datablad
YAGEO
TDK
Cal-Chip Electronics, Inc.
KYOCERA AVX
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Vishay Vitramon
100 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0201 (metrisk 0603)
0201B101K500CT
DigiKeys produktnummer
1292-0201B101K500CTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0201B101K500CT
Beskrivning
CAP CER 100PF 50V X7R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0201B101K500CT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)