SMAJ54CA | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | SMAJ54CA |
Beskrivning | TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC |
Tillverkarens standardleveranstid | 32 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 87,1V Klämma 4,6A Ipp TVS - dioder Ytmontering DO-214AC |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | SMAJ54CA Modeller |
Kategori | Spänning - begränsning (max) @ Ipp 87,1V |
Tillv. | Ström - toppuls (10/1000 µs) 4,6A |
Serie | Effekt - toppuls 400W |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Nätmatningsskydd Nej |
Artikelstatus Aktiv | Tillämpningar General Purpose |
Typ Zener | Arbetstemperatur -65°C-150°C (TJ) |
Dubbelriktade kanaler 1 | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - backspänning (typ) 54V (max.) | Inkapsling/låda DO-214AC, SMA |
Spänning - genombrott (min) 63,15V (typ) | Leverantörens enhetsförpackning |