691368300006B
691368300006B
@askLorandt explains: Design your EMC-Filter
691368300006B
DigiKeys produktnummer
732-4382-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
691368300006B
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,150" (3,81mm) 180° Frihängande (i serie)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
691368300006B Modeller
Kategori
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Tillverkare
Würth Elektronik
Ström - UL
8 A
Serie
Spänning - UL
300 V
Förpackning
Bulk
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
16-28 AWG
Artikelstatus
Aktiv
Ledningsdimension eller omfång - mm²
0,08-1,3mm²
Typ
Stickdon (honuttag)
Färg
Grön, orange
Antal positioner
6
Arbetstemperatur
-40°C-115°C
Positioner per nivå
6
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal nivåer
1
Skalad ledningslängd
9mm
Stigning
0,150" (3,81mm)
Kontaktmaterial
Stål, rostfritt
Stickdon, ledningsingång
180°
Höljesmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Termineringstyp
Skruvlös - benfjäder, tryckbar fjäder
Isoleringshöjd
0,492" (12,50mm)