155124YS73200
DigiKeys produktnummer
732-5027-2-ND - Remsa och spole (TR)
732-5027-1-ND - Remsbit (CT)
732-5027-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
155124YS73200
Beskrivning
LED YELLOW CLEAR 1204 SMD R/A
Detaljerad beskrivning
Gul 589nm LED-indikation - diskret 2V 2-SMD, sidovy
EDA-/CAD-modeller
155124YS73200 Modeller
Kategori
Linsstorlek
2,00mm x 1,00mm
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (Typ)
2V
Serie
Ström - test
20mA
Konfiguration
Standard
Våglängd - topp
592nm
Inkapsling/låda
2-SMD, sidovy
Storlek/dimension
L 3,20 x B 1,50mm
Höjd (max)
1,20mm