Y40633K83000B0R
DigiKeys produktnummer
Y40633K83000B0R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y40633K83000B0R
Beskrivning
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/2W 1206
Detaljerad beskrivning
3.83 kOhms ±0,1% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y40633K83000B0R Modeller
Temperaturkoefficient
±2,5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)