Y406310K0000Q0R
DigiKeys produktnummer
804-1127-2-ND - Remsa och spole (TR)
804-1127-1-ND - Remsbit (CT)
804-1127-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y406310K0000Q0R
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/2W 1206
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,02% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y406310K0000Q0R Modeller
Temperaturkoefficient
±2,5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)