Y4063100R000A0R
DigiKeys produktnummer
Y4063-100ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Y4063-100ACT-ND - Remsbit (CT)
Y4063-100ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y4063100R000A0R
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/2W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±0,05% 0,5W, 1/2W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y4063100R000A0R Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2,5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)