Y4062350R000Q0R
DigiKeys produktnummer
Y4062-350ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Y4062-350ACT-ND - Remsbit (CT)
Y4062-350ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y4062350R000Q0R
Beskrivning
RES SMD 350 OHM 0.02% 0.3W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
350 Ohms ±0,02% 0,3W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y4062350R000Q0R Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2,5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)