Y4062100R000Q0R
DigiKeys produktnummer
804-1126-2-ND - Remsa och spole (TR)
804-1126-1-ND - Remsbit (CT)
804-1126-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y4062100R000Q0R
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 0.02% 0.3W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±0,02% 0,3W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y4062100R000Q0R Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2,5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)