Y4061316R000F0R
DigiKeys produktnummer
Y4061316R000F0R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y4061316R000F0R
Beskrivning
RES SMD 316 OHM 1% 0.12W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
316 Ohms ±1% 0,12W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y4061316R000F0R Modeller
Temperaturkoefficient
±2,5ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-225°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)