Y402310K0000T0R
DigiKeys produktnummer
Y4023-10KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
Y4023-10KBCT-ND - Remsbit (CT)
Y4023-10KBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y402310K0000T0R
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.3W 1206
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,01% 0,3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y402310K0000T0R Modeller
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)