Y4022100R000Q0R
DigiKeys produktnummer
Y4022-100ATR-ND - Remsa och spole (TR)
Y4022-100ACT-ND - Remsbit (CT)
Y4022-100ADKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y4022100R000Q0R
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/5W 0805
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 Ohms ±0,02% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y4022100R000Q0R Modeller
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)