Y4021150R000Q9W
DigiKeys produktnummer
Y4021150R000Q9W-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y4021150R000Q9W
Beskrivning
RES SMD 150 OHM 0.02% 1/10W 0603
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 Ohms ±0,02% 0,1W, 1/10W Chipresistor 0603 (metrisk 1608) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y4021150R000Q9W Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Tråg
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)