Y16901R00000Q9L är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
VPG Foil Resistors
I lager: 0
Datablad
1 Ohms ±0,02% 8W Hålmonterade resistorer TO-220-4 Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Y16901R00000Q9L
DigiKeys produktnummer
Y16901R00000Q9L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y16901R00000Q9L
Beskrivning
RES 1 OHM 8W 0.02% TO220-4
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y16901R00000Q9L Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220
Resistans
Storlek/dimension
L 0,400" x B 0,150" (10,16 x 3,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,845" (21,46mm)