Y163024K3000T0R
DigiKeys produktnummer
Y163024K3000T0R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y163024K3000T0R
Beskrivning
RES SMD 24.3KOHM 0.01% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
24.3 kOhms ±0,01% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y163024K3000T0R Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)