Y1630100R000Q0R har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
VPG Foil Resistors
I lager: 0
Datablad
100 Ohms ±0,02% 0,25W, 1/4W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
FOIL-0805
Y1630100R000Q0R
DigiKeys produktnummer
Y1630100R000Q0R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y1630100R000Q0R
Beskrivning
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/4W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y1630100R000Q0R Modeller
Kategori
Egenskaper
Svavelhindrande, fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Föråldrad
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)