Y162520K0000T0R
DigiKeys produktnummer
Y1625-20KBTR-ND - Remsa och spole (TR)
Y1625-20KBCT-ND - Remsbit (CT)
Y1625-20KBDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y162520K0000T0R
Beskrivning
RES SMD 20K OHM 0.01% 0.3W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms ±0,01% 0,3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y162520K0000T0R Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)