Y162510K0000T0W
DigiKeys produktnummer
Y162510K0000T0W-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y162510K0000T0W
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.3W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms ±0,01% 0,3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y162510K0000T0W Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)