Y162510K0000Q0W har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
VPG Foil Resistors
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
VPG Foil Resistors
I lager: 0
Datablad
10 kOhms ±0,02% 0,3W Chipresistor 1206 (metrisk 3216) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Y162510K0000Q0W
DigiKeys produktnummer
Y162510K0000Q0W-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y162510K0000Q0W
Beskrivning
RES SMD 10K OHM 0.02% 0.3W 1206
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
Y162510K0000Q0W Modeller
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,062" (3,20 x 1,57mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)