Y16242K74000Q0W
DigiKeys produktnummer
Y16242K74000Q0W-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y16242K74000Q0W
Beskrivning
RES SMD 2.74KOHM 0.02% 1/5W 0805
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.74 kOhms ±0,02% 0,2W, 1/5W Chipresistor 0805 (metrisk 2012) Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y16242K74000Q0W Modeller
Kategori
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±0,2ppm/°C
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Tolerans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Effekt (Watt)
Höjd - monterad (max)
0,025" (0,64mm)