Y14870R20000B9R
DigiKeys produktnummer
804-Y14870R20000B9RTR-ND - Remsa och spole (TR)
804-Y14870R20000B9RCT-ND - Remsbit (CT)
804-Y14870R20000B9RDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y14870R20000B9R
Beskrivning
RES 0.2 OHM 0.1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 mOhms ±0,1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y14870R20000B9R Modeller
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig
Serie
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,125" (6,35 x 3,18mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)