Y14870R05000D5W
DigiKeys produktnummer
804-1136-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y14870R05000D5W
Beskrivning
RES 0.05 OHM 0.5% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 mOhms ±0,5% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y14870R05000D5W Modeller
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,125" (6,35 x 3,18mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)