Y14870R01000B9W
DigiKeys produktnummer
Y1487-.01-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y14870R01000B9W
Beskrivning
RES 0.01 OHM 0.1% 1W 2512
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 mOhms ±0,1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y14870R01000B9W Modeller
Kategori
Sammansättning
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,125" (6,35 x 3,18mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)