Y14870R00500B9W
DigiKeys produktnummer
Y1487-.005-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y14870R00500B9W
Beskrivning
RES 0.005 OHM 0.1% 1W 2512
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 mOhms ±0,1% 1W Chipresistor 2512 (metrisk 6332) Strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y14870R00500B9W Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig
Serie
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Förpackning
Tråg
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
2512 (metrisk 6332)
Resistans
Storlek/dimension
L 0,250" x B 0,125" (6,35 x 3,18mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)