Y14730R00500F9R
DigiKeys produktnummer
Y14730R00500F9R-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y14730R00500F9R
Beskrivning
RES 0.005 OHM 1% 3W 3637
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
5 mOhms ±1% 3W Chipresistor Icke standard Strömavkänning, fuktbeständig Metallfolie
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig
Serie
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-170°C
Artikelstatus
Föråldrad
Inkapsling/låda
Icke standard
Resistans
Storlek/dimension
L 0,360" x B 0,370" (9,14 x 9,40mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,89mm)