Y0926500R000G0L
DigiKeys produktnummer
804-Y0926500R000G0L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y0926500R000G0L
Beskrivning
VPR221 500R00 2.0%
Tillverkarens standardleveranstid
32 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 Ohms ±2% 8W Hålmonterade resistorer TO-220-4 Icke-induktiv Metallfolie
Kategori
Egenskaper
Icke-induktiv
Tillv.
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Artikelstatus
Aktiv
Leverantörens enhetsförpackning
TO-220-4
Resistans
Storlek/dimension
L 0,400" x B 0,150" (10,16 x 3,81mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,845" (21,46mm)