Bilden för Y0065500R000B9L är inte tillgänglig
Y0065500R000B9L
DigiKeys produktnummer
Y0065500R000B9L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y0065500R000B9L
Beskrivning
RES 500 OHM 10W 0.1% RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 Ohms ±0,1% 10W Hålmonterade resistorer TO-204AA Strömavkänning, fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
EDA-/CAD-modeller
Y0065500R000B9L Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Strömavkänning, fuktbeständig, icke-induktiv
Serie
Temperaturkoefficient
±2ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
L 1,530" x B 1,000" (38,86 x 25,40mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,335" (8,51mm)