Y00627K46700T0L
DigiKeys produktnummer
Y00627K46700T0L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y00627K46700T0L
Beskrivning
RES 7.467K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
7.467 kOhms ±0,01% 0,6W Hålmonterade resistorer Radial Fuktbeständig, icke-induktiv Metallfolie
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
Y00627K46700T0L Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Fuktbeständig, icke-induktiv
Serie
Temperaturkoefficient
±1ppm/°C
Förpackning
Bulk
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Resistans
Storlek/dimension
L 0,300" x B 0,105" (7,62 x 2,67mm)
Tolerans
Höjd - monterad (max)
0,336" (8,53mm)