Bilden för Y005920K0000J0L är inte tillgänglig
Y005920K0000J0L
DigiKeys produktnummer
Y005920K0000J0L-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
Y005920K0000J0L
Beskrivning
TRIMMER 20KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
46 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,75W, 3/4W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Metallfolie 26.0 Varv Sidojustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±5ppm/°C
Tillverkare
VPG Foil Resistors
Antal varv
26.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Metallfolie
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
20 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,75W, 3/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,270" x 0,190" (6,86mm x 4,83mm)
Tolerans
±5%