VCCS300M-12
DigiKeys produktnummer
2050-VCCS300M-12-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
VCCS300M-12
Beskrivning
AC/DC CONVERTER 12V 300W
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Öppen ram AC DC-omvandlare 1 Utgång 12V 85-264VAC, 120-370VDC Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
VCCS300M-12 Modeller
Kategori
Tillämpningar
Medicin
Tillv.
Spänning - isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
95%
Förpackning
Box
Arbetstemperatur
-40°C-70°C (med nedstämpling)
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
PFC, universalingång
Typ
Öppen ram
Monteringstyp
Chassimontering
Antal utgångar
1
Storlek/dimension
L 3,99" x B 2,13" x H 1,58" (101,3 x 54,0 x 40,2mm)
Spänning - ingång
85-264VAC, 120-370VDC
Godkännande myndighet
CE
Spänning - utspänning 1
12V
Standardnummer
Ström - Utgång 1
25 A