MT20E-4812SI-W
DigiKeys produktnummer
62-1151-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT20E-4812SI-W
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 1,67A 18V - 75V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
1,67A
Tillv.
Effekt (Watt)
20 W
Serie
Spänning - isolering
1.6 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-66°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
87%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)