MT10A-4805SI-W
DigiKeys produktnummer
62-1144-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT10A-4805SI-W
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V 10W
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 5V 2A 18V - 75V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
2A
Tillv.
Effekt (Watt)
10 W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Effektivitet
81%
Spänning - ingång (min)
18V
Spänning - ingång (max)
75V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)