MT10A-2412SI-W
DigiKeys produktnummer
62-1142-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MT10A-2412SI-W
Beskrivning
10W 24V INPUT 12V OUTPUT DC/DC
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 830mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Ström - utgång (max)
830mA
Tillv.
Effekt (Watt)
10 W
Serie
Spänning - isolering
1.5 kV
Förpackning
Rör
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
84%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
6-DIP modul
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,00" x B 1,00" x H 0,40" (50,8 x 25,4 x 10,2mm)