MMB02070C2001FB200
DigiKeys produktnummer
749-1379-2-ND - Remsa och spole (TR)
749-1379-1-ND - Remsbit (CT)
749-1379-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MMB02070C2001FB200
Beskrivning
RES SMD 2K OHM 1% 1W 0207
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 kOhms ±1% 1W Chipresistor MELF, 0207 Svavelhindrande, AEC-Q200 Tunnfilm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MMB02070C2001FB200 Modeller
Kategori
Sammansättning
Tillv.
Egenskaper
Svavelhindrande, AEC-Q200
Serie
Temperaturkoefficient
±50ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-155°C
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
MELF, 0207
Resistans
Leverantörens enhetsförpackning
Tolerans
Storlek/dimension
Diam. 0,087" x L 0,228" (2,20 x 5,80mm)